SET ULTRA ADJ 82X + OCTOPUS DUAL ADJ

638.00

SET ULTRA ADJ 82X + OCTOPUS DUAL ADJ

Katalógové číslo: 3172 Kategórie:

Popis

Ultraľahký, vysokovýkonný set poskladaný z regulátora ULTRA ADJ (I. a II. stupeň) a octopusu DUAL ADJ. Automatika z ultraľahkého technopolymeru, II. stupeň váži iba 192 g. Jej hlavnými atribútmi sú: patentovaný systém Twin Power a možnosť nastavenia nádychového odporu a komfortné dýchanie v kombinácií s vysoko výkonným I. stupňon 82X. Nemrznúci regulátor.

TECHNOLÓGIA

ACT ventil

Nový ventil v “X” prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.

DFC – Dynamic Flow Control pre II. stupeň a octopus

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku – najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC – Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.

VAD – Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.

Ultraľahký technopolymer

Odolný proti oderom. ideálny pre potápanie v teplých a stredne teplých vodách.

Superflexová hadica

Extrémne nízka hmotnosť a mimoriadna ohybnosť garantujú maximálnu slobodu pohybu.

 

 

Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.

Video

Parametre

Hmotnosť INT DIN – 300 bar
1. stupeň 964 g 790 g
2. stupeň 192 g 192 g
Octopus 185 g 185 g
Celková hmotnosť (s hadicami) 1341 g 1167 g