Set DUAL ADJ 52X + octopus DUAL ADJ

538.00

Cestovný set pozostáva z regulátora DUAL ADJ 52X (I. a II. stupeň) a octopusu DUAL ADJ.

Katalógové číslo: 2976 Kategórie:

Popis

Cestovný set pozostáva z regulátora DUAL ADJ 52X (I. a II. stupeň) a octopusu DUAL ADJ. Ultraľahký regulátor DUAL ADJ 52X umožňuje nastavenie nádychového odporu, v kombinácií s maximálne spoľahlivým prvým stupňon 52X z trimateriálu a dvoma výstupmi DFC poskytuje skvelý výkon.

TECHNOLÓGIA

ACT ventil

Nový ventil v “X” prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.

DFC – Dynamic Flow Control pre II. stupeň a octopus

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku – najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC – Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.

Ventil z troch materiálov

Patentovaná technológia, ktorá bola vyvinutá s cieľom dosiahnúť čo najoptimálnejší výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť. Samotný ventil je potiahnutý vrstvou z tvrdého polyuretánu. Vďaka tejto kombinácií ventil výborne tesní. Spojením troch materiálov ( mosadz, mäkký polyuretán a “heavy duty” polyuretán ) sa naviac výrazne predĺžila jeho životnosť.

NCC- Natural Convection Channel

Zaručuje stabilný výkon v studenej vode tým, že zlepšuje prietok vody okolo prvého stupňa. Tento prietok je indukovaný vďaka tepelnému rozdielu vody a dochádza tak k lepšej výmene tepla.

VAD – Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.

Ultraľahký technopolymer

Odolný proti oderom. ideálny pre potápanie v teplých a stredne teplých vodách.

Superflexová hadica

Extrémne nízka hmotnosť a mimoriadna ohybnosť garantujú maximálnu slobodu pohybu.

Video

Parametre

Hmotnosť INT DIN – 300 bar
1. stupeň 687 g 513 g
2. stupeň 185 g 185 g
Octopus 185 g 185 g
Celková hmotnosť (s hadicami) 1387 g 1213 g