Set ABYSS 52X + octopus PRESTIGE X

518.00

Abyss 52X je špičkový celokovový regulátor s legendárnym prvým stupňom a taktiež celokovovým II. stupňom, ktorý poskytuje rovnaký prietok vzduchu v akejkoľvek hĺbke a je určený aj do studených vôd. Set obsahuje – automatiku ABYSS 52X (I. a II. stupeň) + octopus PRESTIGE X aj s hadicami.

Katalógové číslo: 3306 Kategórie:

Popis

Abyss 52X je špičkový celokovový regulátor s legendárnym prvým stupňom a taktiež celokovovým II. stupňom, ktorý poskytuje rovnaký prietok vzduchu v akejkoľvek hĺbke a je určený aj do studených vôd. Set obsahuje – automatiku ABYSS 52X (I. a II. stupeň) + octopus PRESTIGE-x z ultraľahkého technopolymeru aj s hadicami.

 

 

ACT ventil
Nový ventil v “X” prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.

 

 

DFC – Dynamic Flow Control pre II. stupeň a octopus
(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku – najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC – Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.

 

 

NCC- Natural Convection Channel
Zaručuje stabilný výkon v studenej vode tým, že zlepšuje prietok vody okolo prvého stupňa. Tento prietok je indukovaný vďaka tepelnému rozdielu vody a dochádza tak k lepšej výmene tepla.

 

 

VAD – Vortex Assisted Design
Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.

 

 

Celokovová konštrukcia
Vynikajúca mechanická stabilita a vysoká tepelná vodivosť, zaručujú, že kovové druhé stupne majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v chladných vodách. Vysoká tepelná vodivosť kovov naviac znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.

 

 

Meshgrid
Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.

 

 

Ultraľahký technopolymer (octopus)
Odolný proti oderom. ideálny pre potápanie v teplých a stredne teplých vodách.

Video

Parametre

Hmotnosť INT DIN – 300 bar
1. stupeň 687 g 513 g
2. stupeň 269 g 269 g
Octopus 269 g 269 g
Celková hmotnosť (s hadicami) 1525 g 1321 g