Set ABYSS 22 NAVY II + octopus ABYSS NAVY

922.00

Tento exkluzívny produkt bol vytvorený po prevedení mnohých analýz. Set pozostáva z vojenského regulátora ABYSS NAVY (I. a II. stupeň) a octopusu ABYSS NAVY. Regulátor ABYSS 22 NAVY zaručuje špičkový a spoľahlivý výkon aj v tých najťažších podmienkach.

Katalógové číslo: 2938 Kategórie:

Popis

Tento exkluzívny produkt bol vytvorený po prevedení mnohých analýz. Set pozostáva z vojenského regulátora ABYSS NAVY (I. a II. stupeň) a octopusu ABYSS NAVY. Regulátor ABYSS 22 NAVY zaručuje špičkový a spoľahlivý výkon aj v tých najťažších podmienkach. Je vhodná pre použitie v chladných vodách, vrátane potápania pod ľado

TECHNOLÓGIA

DFC – Dynamic Flow Control pri všetkých výstupoch

Vôbec po prvý krát sú všetky stredotlakové výstupy opatrené patentovaným systémom DFC (Dynamic Flow Control), ktorý zaručuje extrémne nízky pokles stredotlaku vo fáze nádychu a tým plynulú dodávku vzduchu a to v akejkoľvek hĺbke.

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku – najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC – Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.

Ventil z troch materiálov

Patentovaná technológia, ktorá bola vyvinutá s cieľom dosiahnúť čo najoptimálnejší výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť. Samotný ventil je potiahnutý vrstvou z tvrdého polyuretánu. Vďaka tejto kombinácií ventil výborne tesní. Spojením troch materiálov ( mosadz, mäkký polyuretán a “heavy duty” polyuretán ) sa naviac výrazne predĺžila jeho životnosť.

Celokovová konštrukcia

Vynikajúca mechanická stabilita a vysoká tepelná vodivosť, zaručujú, že kovové druhé stupne majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v chladných vodách. Vysoká tepelná vodivosť kovov naviac znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.

VAD – Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.

Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.

Parametre

Hmotnosť INT DIN – 300 bar
1. stupeň 850 g 685 g
2. stupeň 269 g 269 g
Octopus 269 g 269 g
Celková hmotnosť (s hadicami) 1806 g 1641 g