fbpx

Advanced Open Water Diver

PADI Advanced Open Water Diver kurz

Prieskum, vzrušenie a skúsenosti.  Advanced OpenWater Diver kurz Vám pomôže  zvýšiť Vašu potápačskú dôveru a budovať potápačské zručnosti, takže sa budete cítiť istejšie vo vode. Je to skvelý spôsob ako získať viac ponorov.  Tento kurz nadväzuje na to, čo ste sa naučili a ponúka Vám možnosť rozvíjať zručnosti tým,  že Vás navádza na nové spôsoby a aktivity ako sa zabaviť s potápaním. Budete zdokonaľovať svoje skúsenosti  tým, že dokončíte päť dobrodružných ponorov, ktoré Vás zoznámia s:

 • Podvodnou navigáciou
 • Potápaním  v hlbších vodách (typicky kdekoľvek v rozpätí 18-30 metrov/ 60-100 stôp)
 •  Troma ďalšími dobrodružnými  ponormi podľa vlastného výberu

Najzábavnejšia časť: Vaša voľba

15 typov ponorov pre dokončenie kurzu. Môžete si na vlastnej koži vyskúšať podvodné fotografovanie, vrakové potápanie, potápanie s podvodným skútrom a veľa ďalších…

advance1

Požiadavky
Ak chcete absolvovať tento kurz, musíte spĺňať:

 • PADI Open Water Diver (alebo iné kvalifikačné osvedčenie  od inej organizácie pre výcvik)
 • Vek nad 15 rokov (12 rokov pre kurz Advanced Open Water Diver)

Čo sa naučíte?

Vedomosti a zručnosti, ktoré sa naučíte v kurze Advanced Open Water Diver sa budú líšiť, v závislosti od Vašich záujmov a dobrodružstiev  ale v podstate zahŕňajú:

 • Praktické aspekty hĺbkového potápania
 • Fyziologické účinky hĺbkového potápania
 • Viac spôsobov ako využívať kompas pod vodou
 • Orientovanie pod vodou, vizuálne orientačné body a čas
 • Používanie potápačského počítača  a elektronického  rekreačného zariadenia Dive PlannerTM (eRDPTM)
 • A ešte oveľa viac, v závislosti   na ponoroch, ktoré si vyberiete.
advance2

Ako používať potápačské prístroje? 
Používajte všetko základné potápačské vybavenie vrátane vodného kompasu. V závislosti na ponoroch, ktoré si vyberiete,  môžete si vyskúšať podvodné fotografické zariadenia, podvodné skútre, potápanie so suchým oblekom …

Učebné materiály, ktoré budete potrebovať
PADI’s Adventures in Diving manuál a DVD poskytuje informácie o viac ako 16 druhoch špeciálneho potápania. Budete ich používať ako sprievodcov pri zlepšovaní svojich potápačských zručností a zároveň sa pripravíte na nové zážitky a dobrodružstvá.

Ste zvedaví  na nočné potápanie?  Potom ako ste preukázali Vaše zručnosti, Vás zoberie Váš inštruktor na prvé dobrodružstvo nočného potápania.

advance4

Vaše ďalšie dobrodružstvo
Budete sa pravdepodobne chcieť dozvedieť viac o všetkých kurzoch: identifikácia rýb, potápanie z lode, hĺbkové potápanie, driftové potápanie, viacúrovňové potápanie, potápanie so suchým oblekom,

nočné potápanie, hľadanie a vyzdvihnutie,  podvodné prírodné štúdiá,  podvodná navigácia,  podvodné fotografie,  podvodné video,  vrakové potápanie.